Sosyal Medya

3. SAYFA

Bursa'da polis memuru veli okulda dehşet saçtı!

Bursa'da polis memuru olduğu öne sürülen bir veli, okulda dehşet saçtı. Polis memuru tartıştığı okul müdüresi ve öğretmeni silahla yaraladı.

Eğitmenler hastaneye kaldırıldı. Meslektaşlarına teslim olan polis memuru açığa alındı. Yaşanan korkunç olayın ardından okul tatil edildi. Saldırıya ilişkin polis memurunun okulu daha önce de bastığı iddia edildi.

Bursa'da merkez Nilüfer ilçesindeki ilkokula gelen polis memuru veli, henüz belirlenemeyen nedenle tartıştığı okul müdürü Tülay Taş ile yardımcısı Sinan Delibaş'ı tabancayla vurarak yaraladı. İki yaralı hastaneye kaldırılırken, polis memuru gelen meslektaşlarına teslim oldu. O polis açığa alındı.
 
KİMLİĞİ HENÜZ BELLİ DEĞİL
DHA'nın haberine göre olay, sabah saatlerinde Hasanağa Mahallesi'ndeki Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu'nda meydana geldi. Kimliği henüz açıklanmayan polis memuru veli, geldiği okulda Müdür Tülay Taş ile yardımcısı Sinan Delibaş ile tartıştı.
 
Tartışma sırasında öfkelenip, tabancasını çıkaran polis memuru, Müdür Tülay Taş ve Müdür Yardımcısı Sinan Delibaş'a ateş etti. Saldırıda, okul müdürü belinden, yardımcısı da bacağından yaralandı. İki yaralı, çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırılırken, meslektaşlarına teslim olan polis memuru gözaltına alındı.
 
SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Polis memurunun daha önce de okula gelip, yöneticilerle tartıştığı öne sürüldü. Olay sırasında okuldaki öğrenciler ve öğretmenler büyük korku yaşarken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.
 
ÖĞRENCİ DEHŞET ANLARINI ANLATTI
Silahlı saldırıdaki dehşeti yaşayan küçük bir ilkokul öğrencisi, "Irmak diye bir arkadaşım görmüş. Silah sesleri yukarıdan gelmiş. Bir de Sinan Öğretmen'in bacağına gelmiş. İki tane silah sesi geldi" dedi.
 
OKULDAKİ SALDIRIDA ŞOK EDEN İDDİA! DAHA ÖNCE DE OKULU BASTI…
Cumhuriyet.com.tr'deki iddiaya göre Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona'dan aldığımız ilk bilgilere göre, öğretmenlere kurşun yağdıran polis memurunun, okulu daha önce de bastığı ortaya çıktı.
 
Rona şu açıklamayı yaptı:
 
"Çocuğunun sınıfının değiştirilmesi için okula gelen polis memuru, ilk baskından sonra Emniyet'e şikâyet edilmiş. Polis, okulu basmadan önce psikolojik sorunları nedeniyle görevli bulunduğu Çocuk Şube'den geri hizmetlere çekilmiş. Ancak buna rağmen silahına el konulmamış olması, yine göz göre göre okulda kan akmasına yol açtı."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.