Sosyal Medya

3. SAYFA

Hamile çocuklarla ilgili savcılık açıklama yaptı

Küçükçekmece'deki Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'ndeki hamile çocukların bildirilmemesi skandalının ortaya çıkmasının ardından savcılık soruşturma başlattı, mağdurlar ifadeye çağrıldı.

İstanbul Küçükçekmece'deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 2017'de gelen çocuk hamileler yasalara göre yetkili makamlara bildirilmesi gerekirken bildirilmemiş ve sümen altı edilmişti. Konuyu daha sonra hastaneye yönetimine bildiren hastane çalışanının talebi göz ardı edilmiş, aynı çalışan 2 defa tayin edilmişti.
 
SAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI
Dün akşam Sağlık Bakanlığı'nın soruşturma başlattığı olayla ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı da bir açıklama yaptı.
 
Küçükçekmece Savcılığı: "17 Ocak 2018 tarihinde çeşitli basın ve yayın organlarında çıkan Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde 01 Ocak 2017 - 24 Mayıs 2017 tarihleri arasında çocuk yaşta gebelik ve doğum vakalarının ilgili makamlara bildirilmediğine yönelik haberlere ilişkin, adli süreçle ilgili aşağıdaki hususların belirtilmesine gerek duyulmuştur. Söz konusu olayın cumhuriyet başsavcılığımıza 3 Ekim 2017 tarihinde intikal etmesi üzerine derhal soruşturmaya başlanılmıştır. Olaya ilişkin TCK Madde 279 Kapsamındaki 'Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi' eyleminden dolayı hastanede görevli iki personel hakkında soruşturma yürütülmektedir"

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.