Sosyal Medya

DÜNYA FUTBOLU

Arda Turan futbolu bırakacak...

Usta spor yazarı Hıncal Uluç, spor gündemini değerlendirdi. Galatasaray - Fenerbahçe derbisi ve Arda Turan'ın performansıyla ilgili çarpıcı sözler sarfetti... İşte, Hıncal Uluç köşesinde şu görüşlere yer verdi...

Arda Turan futbolu bırakacak...

Galatasaray-Fenerbahçe derbisini değerlendiren usta spor yazarı Hıncal Uluç, Arda Turan'ın Barcelona'daki performansına da değindi... Milli yıldız için flaş bir iddia da ortaya atan Uluç, şunları söyledi...

- Belhanda o kadar dökülürken, adamı atılana kadar bekleyen Igor, acaba iki haftadır oyuna girince kader değiştiren Selçuk'un farkında mı değil, yoksa Selçuk'u oyuna sokmaya korkuyor mu? Selçuk'u soktuktan sonra Fenerbahçe kaza golüyle kazanırsa o linççiler Igor'u yok ederlerdi.

- İki takımın hocası Aykut ve Igor... İkisi de yenilmekten korkuyor. Niye? İkisi de başkanına güvenmiyor. Birisinin başkanı demiş ki, "Ben olduğum sürece bu kapıdan içeri giremez." O adam çağırmış, gelmiş. Güvenebilir mi? Igor'un sözleşmesini uzatmadı Dursun. Bu Igor başkanına güvenebilir mi? Sami Yen'de Fenerbahçe'ye yenilmenin nasıl bir facia olacağının farkında. O yüzden beraberliğe razı. İki cambaz bir ipte oynamaz ama iki korkak bir ipte bal gibi oynar.

- Muslera'nın yerine sen oynasan ne fark edecekti, şut yok kaleye. Kameni'nin kurtardığı top dedikleri yumuşacık toplar. Bunları da kurtarmıyorsa ne işi var Fenerbahçe kalesinde? Aykut, "10 kişi kalacaklarını bilseydim Janssen ve Valbuena'yı almazdım" diyor. Vay anasını... Bundan daha açık itiraf mı olur? "Ben Galatasaray'ı yenebilecek adamları oyundan aldım çünkü ben yenilmemeyi düşünüyorum" diyor aslında.

- Yıllar önce "Türkiye'nin Messi'si olacak, fiyatı 50 milyon dolar olacak" dediğim Arda niye bu hallere düştü? Hocası kadroya almıyor ya... Marca gazetesi, 4 hafta önce iyileştiğini yazdı. 4 haftadır kadro dışı ve adam söylüyor, "Arda'yı oynatma niyetim yok" diyor. Arda da diyor ki, "Benim 2019'a kadar sözleşmem var, paramı alır sırt üstü yatarım." Aynen bunu diyor.

- Arda futbolu unutmuş kafasında. Arda 2019'a kadar parasını alacak, sonra işini kurup piyasadan çekilecek. Futbolu oynayamayacağını anladı bana kalırsa. Galatasaray'a dönemeyeceğini biliyor. Yurt dışında oynayamayacağını biliyor. Çin bile teklifini geri aldı. O zaman banka gibi sağlam Barcelona'dan trink parasını alacak. Sabahtan akşama kadar gezip tozmasına ve Play Station oynamasına engel olmayacak bir iş kuracak.

- Telefon ettim Arda'ya. "Oğlum Arda, seni Atletico'ya götüren, oradan Barcelona'ya götüren futbol bu muydu? Riskleri göze alıyordun, adam eksiltiyordun. 18'in içinde, daracık alanda asistler yapıyordun" dedim. Bana, "Hıncal abi, hocam böyle oynamamı istiyor" dedi. Ya hoca 50 milyon verdiği adamın böyle oynamasını ister mi? Böyle oynayacak bir milyon adam var, altyapısında bile böyle oynayamayacağını söyledim.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.