Sosyal Medya

Ç.RİZESPOR

Mehmet Demirkol Rize'deki skandal hatayı yorumladı

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Çaykur Rizespor-Osmanlıspor maçında Cüneyt Çakır'ın skandal penaltı kararına ilişkin açıklamalar yaptı.

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Çaykur Rizespor-Osmanlıspor maçında verdiği skandal penaltı kararıyla tartışmaların odağı olan hakem Cüneyt Çakır hakkında konuştu 
 
NTV Spor'da konuşan Demirkol, yapılan hatalarla hakemlerin ligi sabote ettiklerini savundu.
 
Çakır'ın dinlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Demirkol, şunları söyledi:
 
"Hakemler ligi sabote ediyorlar. Bu başka bir şey değil. Dün Başakşehir'in verilmeyen golü inanılır iş değil. Cüneyt Çakır'ın verdiği penaltı olacak iş değil. Aynı haftada 4 tane üst üste olunca... Bilerek veya bilmeyerek, bunun adı sabotaj. Çok formsuzlar. Cüneyt Hoca da çok formsuz. Halis Özkahya'yı hiçbir zaman beğenmedim. İşi hakemlik değil, çok yakışıklı gitsin dizilerde oynasın. Hakemler direkt etkiledikleri için konuşmak lazım. Güven zedeleniyor. Hakem hata yapar ama bu sabotaj. Merkez Hakem Kurulu üst üste bu hakemlere görev veriyorsa bilinçli yapıyordur. Başakşehir'in iptal edilen golü ligin zirvesindeki bir takımın başına gelse ortalık yıkılmıştı. Merkez Hakem Kurulu'nun işleri düzeltmesi lazım ya da değişmesi lazım. Oyuncu nasıl formundaysa hakem de formunda olacak. Hata yapan Cüneyt Çakır da olsa 1 ay dinlendirilecek. Hata değil bu, formsuzsunuz. Tekrar ediyor. Sistemde bir sorun var. Artık profesyonel de oldular. Ciddi bir iş bu. Bedeli de olacak."    
 
Olay
 
Çaykur Rizespor-Osmanlıspor maçında hakem Cüneyt Çakır, tartışma çıkartan bir karara imza atmıştı. Çakır, ceza sahası içerisinde yaşanan karambolde kaleci Karcemarskas'ın topa elle müdahale etmesi sonrasında beyaz noktayı işaret etmişti.
 
 
 

1 Yorum

  1. rizeli

    Aralık 26, 2016 Pazartesi 16:39

    Mehmet Demirkol diyor ki Başakşehir'in iptal edilen golü ligin zirvesindeki bir takımın başına gelse ortalık yıkılmıştı.Başakşehir ligin zirvesine değilmi. Yani demek istiyorki Başkşehir geçici olarak zirvede nasıl olsa Tff ve hakemleri gerekli operasyonu yaparak zirveden alacaklar ve haramzedelerden biri zirveye yerleştirilecek.Şekilde görüldüğü gibi.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.