Sosyal Medya

DİĞER SPORLAR

Rize’nin Sultanları’ndan Kasap’a Ziyaret

Türkiye Kupası’nı kazanan Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Hentbol takımı Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı makamında ziyaret etti.

Bursa’da düzenlenen Türkiye Kupası dörtlü finallerinde şampiyon olan Ardeşen GSK’nın kaptanı Perihan Topaloğlu’ndan kupayı alan Başkan Kasap, Kulüp Onursal Başkanı Dursun Yaşaroğlu’ndan elde edilen başarı hakkında bilgiler aldı.
 
Böylesine büyük bir başarının Rize’ye kazandırılmasından dolayı gurur duyduğunu belirten Başkan Kasap, Ardeşen GSK Bayan Hentbol takımının bir örnek teşkil ettiğini vurguladı.
 
Başkan Kasap, “Böyle bir gururu bizlere yaşattıkları için tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Futbolun dışında Rize’de diğer spor dallarında önemli başarılar elde edilmektedir. Ardeşen GSK takımımız bunlara bir örnektir. Rize Belediyespor Kulübümüz bünyesinde bulunan U19 Rafting takımımız geçen yıl Türkiye şampiyonu ve ardından da milli takım olarak Avrupa Şampiyonu olmuştu. Bölgemizin spor yönünden önemli bir potansiyeli vardır” dedi.
 
Bayanlar Hentbol Türkiye Kupası final maçında Rize ekibi Ardeşen Gençlikspor (GSK), Ankara Ekibi Yenimahalle Belediyespor’u uzatma dakikaları sonunda 33-31 yenerek Türkiye Kupasını müzesine taşımıştı.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.