Sosyal Medya

GÜNDEM

İlyas Salman: Bırakın özerklik ilan edilsin, size ne oluyor

İlyas Salman, "Bırakın insanlar özerk yaşasın, size ne oluyor?" diyerek 1 Mayıs'ta Taksim'de toplanma çağrısı yaptı.

Dicle Haber Ajansı’na (DİHA) açıklamalarda bulunan İlyas Salman, iktidarı eleştirerek "Bırakın insanlar özerk yaşasın size ne oluyor? Nerenize batıyor?" diye sordu. Salman 1 Mayıs'ta da Taksim'de toplanma çağrısında bulunarak "Yeter ki halk gönülden istesin, hayal değil" diye konuştu.
 
BIRAKIN ÖZERK YAŞASINLAR SİZE NE OLUYOR
“Dağdaki insandan tutun köyünde yaşayan bir Kürt’ten Amasya, Ankara’da yaşayan Türk insanına kadar biz aslında aynı topraklar üzerinde yaşarız. İnsanlar kendi kültürleri, tarihleri ve dilleriyle birlikte özerk yaşasınlar size ne oluyor? Sizin nerenize ne batıyor? Sancınız ne, toprak mı kaybediyorsunuz? Ben evimde oturuyorum başka bir komşum gelip diyor mu ki ‘bu odayı da bana ver’. Kürt halkı kendi toprakları üzerinde oturuyor. Bırakın kendi kendilerini idare etsin.”
 
1 MAYIS'TA TAKSİM'DE TOPLANIN
Salman, bütün halkların örneğin 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda Kürdü, Türkü, Alevi ve Sünni’si ile bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu da belirterek, “Diyarbakır’da da kalenin etrafını dolduralım. Barış zincirini kuralım. Bunların hiç biri masal değil. Yeter ki halk gönülden istesin” dedi.

7 Yorum

 1. Şükrü BAŞ

  Şubat 25, 2016 Perşembe 08:56

  Darwnin'in Evrim teorisini bu herifin suratı doğrular gibi görünüyor. Fakat bu maymun nedense hiç bir değişim göstermedi. demek ki, insandan insan doğar. Maymun da böyle kalır. Çünkü Gen sayısı farklıdır. İnsanın 46 maymunun gen sayısı 48 dir.

 2. Semih MERCAN

  Şubat 23, 2016 Salı 16:42

  Sana kaldığına göre patlıyorsun dimi.Merak etme aslında seni muhatap bile alan yok.

 3. calibre53

  Şubat 23, 2016 Salı 13:00

  ruhu yüzüne yansımış,yedi babanın biricik evladı.

 4. gavurdağlı

  Şubat 23, 2016 Salı 12:53

  NE çabuk unuttun fransız konsolosluğu vıze vermeyınce oturupta onunde ağladığın gunlerı şimdı adammı oldun vatan haını

 5. potomyalı

  Şubat 23, 2016 Salı 09:19

  ya hu arkadas ulkesını satmak ıcın bukadar rahat konusan mıllet yoktur bızımkıler gıbı hes yapılacak eylem zam yapılacak eylem baraj yapılacak maden yapılacak eylem petrol arastılacak ve benzerı guzel seyler yapılacak hep karsıt eylem ülkemiz adına neden bırlık olmuyor nıye neden ıkı cumleyle turklerı ozetlıyorlar TÜRKLER IKI SEYI SEVER BİR PARAYI IKI KARIYI ALLAH ASKINA BIZIM ATALARIMIZ BOYLE DEGILDI BIZ BOYLE BIR DININ PEYGAMBERIN UMMETI DEGILDIK BIZ ALLAHINA PEYGAMBERLERINE KITAPLARINA INANAN BIR ECDADIN EVLATLARIYIZ NIYE KUFUR ORDUSUNA KRSI BIRLIK OLMUYORUZ NEDEN BASKALARININ AGZIN BAKARAK İŞ YAPIYORUZ SOLCU BIR GURUP GELECEK KENDI CIKARLARI ICIN AMAN BURADA EYLEM YAPIN BU IYI SEY DEGIL DEYIP KISKIRTIP KENDI CEKILECEK YANTARAFA KIS KIS GULECEK BIZ ULKEMIZE KARSI NEDEN BOYLEYIZ ALLAH KUFRE KARSI ZALIM ORDULARA KARSI ISLAM DUSMANLARINA KARSI BIRLESEREK TEK MİLLET TEK DEVLET TEK BAYRAK TEK İSLAM DEVLETI OLMAYI NASIP EYLESIN BIZLERE AMİN

 6. eşref

  Şubat 22, 2016 Pazartesi 21:16

  sana diyeceğim çok şey var ama, demiyeceğim patla emi

 7. semih arıcı

  Şubat 22, 2016 Pazartesi 20:18

  Hepsi bitti de vatanı bölmek bu hıyaroğlu hıyara mı kaldı?

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.