Sosyal Medya

GÜNDEM

Poşetten yapılmış 'Messi forması' giyen çocuğun en büyük hayali Messi'yi görmek

Messi'nin 10 numaralı formasının poşetten yapılmış halini giydiği fotoğrafıyla sosyal medyada ilgi odağı haline gelen 10 yaşındaki Ali, en büyük hayalinin ünlü futbolcuyu görmek olduğunu söyledi.

Arjantinli futbolcu Lionel Messi'nin 10 numaralı formasının plastik poşetten yapılmış halini giydiği fotoğrafı hızla yayılan ve sosyal medyada ilgi odağı haline gelen Homen Ali (10) en büyük hayalinin ünlü futbolcuyu yakından görmek olduğunu söyledi.
 
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Duhok kentindeki Kesera Köyü'nde yaşayan Ali, Barcelonalı yıldız futbolcu Messi'ye olan hayranlığı ve formayı nasıl yaptıklarını AA muhabirine anlattı.
 
Babasının Peşmerge güçlerinde görev yaptığını ve maddi imkanlarının yetersiz olduğunu dile getiren minik Ali, "Babamın parası olmadığı için forma alamadık ablam da bana iki yıl önce poşetten forma yaptı. Poşete ayakkabı boyasıyla Messi'nin adını ve 10 numarayı yazdı" dedi.
 
 
Evlerinin etrafında top oynayacakları futbol sahasının olmadığını söyleyen Ali, "Çamur içerisinde mahalledeki arkadaşlarımla top oynamaya çalışıyoruz. Sürekli Messi'nin maçlarını izleyip onun çalım taktiklerini taklit ediyorum. İnşallah bir gün onu yakından görürüm" diye konuştu.
 
Abla Helin Ali de poşetten yaptığı formanın bu kadar çok ses getireceğini tahmin etmediğini, sosyal medyada yayınlanan fotoğrafın ise kim tarafından çekildiğini bilmediklerini söyledi. 
 
 
"Messi'nin oğlumun elinden tutmasını istiyorum"
 
Baba Ali Ahmet ise çocuğuna bir forma dahi alamadığı için üzüntüsü dile getirerek, "Kardeşim, oğluma birkaç ay önce istediği formayı aldı. Ben, Messi'nin, iyi bir futbolcu olabilmesi için oğlumun elinden tutmasını istiyorum" dedi.
 
Ünlü futbolcu Messi, kendine ait sosyal paylaşım ağı Twitter hesabında, küçük hayranını bulmak için kampanya başlatmıştı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.