Ana Sayfa  /  3. SAYFA  /  Üvey anne kurbanı küçük kız koruma altına alındı
  • Facebook da Paylaş
Üvey anne kurbanı küçük kız koruma altına alındı
  • 07-01-2016
  • 0 yorum
Adana'da üvey annesi tarafından dövülerek hastanelik olan 9 yaşındaki K.D.'ye devlet sahip çıktı.
Adana'nın Kozan İlçesi'nde üvey annesi tarafından işkence yapılarak dövülen ve hastanelik olan 9 yaşındaki ilkokul 3'ncü sınıf öğrencisi K.D.'ye devlet sahip çıktı. Halen hastanede tedavisi süren küçük kız taburcu olduktan sonra Sevgi Evleri'ne yerleştirilecek.
 
HORTUMLA DÖVMÜŞ
İlk eşi Şeyma Uzkaya'dan 2009 yılında boşanan İbrahim D., 2012 yılında Nuray D. ile ikinci evliliğini yaptıktan sonra kızı K.D.'yi de yanına aldı. İddiaya göre üvey anne, evde eşinin olmadığı sıralarda küçük kızı hortumla dövmeye başladı. İşkence olayı K.D.'nin bir hafta sonra okula gitmesiyle gün yüzüne çıktı. Küçük kızın durumunu öğrenen öğretmenler hemen polisi aradı. K.D. hastaneye kaldırılıp tedavi altına alınırken, üvey anne ile baba polis tarafından gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen üvey anne ile baba serbest kaldı.
 
"CANIM ÇOK YANIYORDU"
Olayın şokunu yaşayan K.D., üvey annesinin kendisini sürekli dövdüğünü ileri sürerek, "Babam evde olmadığı zaman beni sürekli dövüyor. Bazı zaman hortumla vücuduma vuruyor. Canım çok yanıyordu" derken kızının başucundan ayrılmayan öz anne Şeyma Uzkaya ise, "Hiç mi vicdanı sızlamadı. Küçücük çocuğa bu yapılır mı? Kızım sürekli ‘Vurmayın' diyerek sayıklıyor. Kızımı bu duruma düşürenlerin cezasız kalmamasını istiyorum" dedi.
 
ÜÇ YILDIR ŞİDDET UYGULAMIŞ
Bu arada Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmail Kılıç ile birlikte beraberindeki sosyolog ve psikologlar K.D.'yi tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Kılıç, "Çocuk ile yaptığımız görüşmede üvey annesi tarafından 3 yıldır şiddet uygulandığını öğrendik. Babasının bu durumdan haberdar olduğu ancak kızına kimseye söylememesi konusunda uyarmış. K.D. hakkında gerekli iş ve işlemlerin takibi sağlanarak çocuğu koruma kanunu çerçevesinde velayeti babada olduğu için çocuk hastaneden çıkar çıkmaz koruma altına alınarak Sevgi Evleri'ne yerleştirilecektir. Üvey anne ve baba hakkında kurum dava açacaktır. Ayrıca davaya taraf olarak çocuğa il müdürünün özel avukatı tahsis edilecektir" diye konuştu.
 
Kaynak: Habertürk
Etiketler : Üvey - anne - kurbanı - küçük - kız - koruma - altına - alındı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE