Ana Sayfa  /  YAŞAM  /  Spor'da kas kütlelerinin azalmasını önlemek
  • Facebook da Paylaş
Spor'da kas kütlelerinin azalmasını önlemek
  • 04-11-2016
  • 0 yorum
SPORDA KAS KÜTLELERİNİN AZALMASINI ÖNLEMEK

SPORDA KAS KÜTLELERİNİN AZALMASINI ÖNLEMEK

Spor, insan vücudunu dinç tuttuğu gibi bazı hastalıkların da önlenmesi anlamında oldukça faydalı bir etkinliktir. Fazla kilolarla birlikte ortaya çıkabilecek kalp, şeker, kolestrol, damar tıkanıklığı, tansiyon gibi rahatsızlıklara ek olarak psikolojik olarak da insanı etkileyen bir takım davranışlarla karşılaşılma riski bulunuyor.

Aşırı kilolar yalnızca vücudun sağlıklı çalışmasını engellemekle kalmıyor, erkeklerde psikolojik boyutlara ulaşabilecek ereksiyon gibi sorunları da tetikliyor. Şehir hayatının vermiş olduğu stres, sigara ve alkol tüketimi gibi etkenlerle ortaya çıkan bu gibi durumların hızlı bir şekilde çözüme kavuşması hem sağlık hem hayati anlamda önem kazanıyor. Spor yaparak bu gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz. Psikolojik anlamda erkekleri etkileyen ereksiyon sorunları, testesteron seviyesinin düşmesi ile ortaya çıktığı gibi libido ve üretkenlik eksikliği, vücut yağ oranının artışı, kas ve kemik erimelerine yol açabilecek bir takım problemleri beraberinde getiriyor.

DOĞRU SPOR YAPMANIN AVANTAJLARI

Eğer doğru bir şekilde spor yapıyorsanız bu gibi sorunlardan hızlı ve kolay bir şekilde kurtulabileceksiniz. Size özel hazırlanan antrenman programları sırasında karşılaşabileceğiniz bir takım eksiklikleri gıda takviyeleri ile karşılama gibi alternatif yöntemlere de başvurabilirsiniz. Tribulus Terrestris yani Türkçe’de Çoban Çökerten olarak bilinen bu takviye, vücudun baskın cinsel hormonlarının artmasını sağlayan bir madde olarak biliyor. Bu maddenin özütü hipotalamusu etkileyerek kan dolaşımındaki lüteinleyici hormon (LH) miktarının yükselmesini sağlar. LH artışı sonrasında vücuttaki testosteron sentezi de artar.

TRİBULUS TERESTRİS NEDİR, NEYE YARAR?

Tribulus Terestris düşen testesteron seviyelerini takviye amacıyla üretilmiş özel bir üründür. Libido bozuklukları, üretkenlik eksiklikleri, yağ oranında artış, aşırı spor sonrası yorgunluk ve kas erimeleri gibi sorunları ortadan kaldırabilecek nitelikleri taşıyor. Ergenlik dönemiyle tavan yapan testesteron üretimi, yaşlılıkla birlikte düşüşe geçer. Yüksek testesteron seviyeleri ise protein sentezinin artmasına ve bunun sonucunda ise kasların çoğalmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede güç ve dayanıklılığın temel alındığı vücut geliştirme ve fitness gibi sportif faaliyetlerde sizi başarıya ulaştıracaktır. Gücün artışı kasların iyileşme sürecini doğrudan etkileyecektir. Kısacası bu ürün, vücutta depolanan yağ miktarını azaltacağı gibi kasları da görünür hale getirecektir.

TRİBULUS TERRESTRİS FAYDALARI

Tribulus Terestris isimli ürünün bir çok fayda vardır. Bunların arasında en dikkat çekenler Testosteron üretimini tetiklemesi, Libidoyu artırması, Fiziksel ve cinsel performansı geliştirmesi, Kas kütlesi kazanımını ideal bir hale getirmesi, Güç ve enerji seviyelerinin artmasına yardımcı olması, Dayanıklılığı arttırıp, fiziksel iyileşme sürecine katkıda bulunması olarak yorumlanabilir. Yani yoğun geçen sportif faaliyetler sonrasında ihtiyacınız olan enerjiyi size vereceği gibi günlük hayatta da bir hayli fazla faydalarından yararlanabileceksiniz.

Faydaları kadar olası yan etkileri de bulunan bu üründe dikkat etmeniz gereken bazı hususlar yer alabilir. Bunların arasında hamilelik dönemleri ciddiye alınmalıdır. Kan şekeri değerlerini artırabilmesi, diyabet hastalarında sorunları ortaya çıkarabilir. Her zaman olduğu gibi bu ürünü de kullanırken doktor kontrolünde bulunmanız son derece faydanıza olacaktır.

Tribulus Terestris isimli ürünün üreticisi Dymatize olarak dikkat çeker.

DYMATIZE ÜRÜNLERİ

Yüksek kaliteli ürünler üreten bu firma, fitness tutkunlarına özel hazırladığı ürünler ile adından söz ettiriyor. Firmanın ana düşüncesi yüksek kaliteli ürünleri piyasaya sunmaktır. Bunun için ARGE yatırımlarını tamamlayan firma, güvenli ve tutarlı halde hazırladığı testler sayesinde insanların dikkatini çekmeye başlamıştır. Türkiye piyasasına ilk defa 2009 yılında giren firma, Weight Gainer kategorisindeki Dymatize Super Mass Gainer, İzole Protein kategorisindeki ISO 100 ve yağ yakıcı kategorisindeki CLA ürünleri sporcular tarafından Türkiye’de en fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Dymatize ürünlerine Türkiye’de fitbull aracılığı ile ulaşabilirsiniz. En güncel ve ithalat garantili ürünlerden oluşan bu ürünler, fitbull güvencesi ile en iyi fiyat ve hazır stok olarak sizlere sunulmaktadır.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE