Ana Sayfa  /  YAŞAM  /  Köpeğe sarılıp yatan çocuğun kim olduğunu Haluk Levent açıkladı...
  • Facebook da Paylaş
Köpeğe sarılıp yatan çocuğun kim olduğunu Haluk Levent açıkladı...
  • 03-08-2017
  • 0 yorum
Ünlü sanatçı Haluk Levent dün sosyal medyada da çok konuşulan Beşiktaş'ta bir kaldırımda köpeğe sarılarak uyuyan o çocuğun kim olduğunu açıkladı.
Beşiktaş'ta bir köpeğe sarılarak uyuyan çocuğun görüntüleri sosyal medyada çok sayıda paylaşım almıştı. AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent, küçük çocuğun Suriye'den geldiğini ve sokakta kaldığını açıkladı.
 
Sanatçı Haluk Levent, Beşiktaş’ta köpeğe sarılarak uyuyan çocuk için AHBAP’ın harekete geçtiğini söyledi.
 
Konuyla ilgili bilgiyi Twitter üzerinden Haluk Levent verdi. Levent, şunları söyledi:
 
“Çocuğa ‘İstanbul AHBAP’ ekibi bugün ulaştı. Suriye’den gelmiş, amcası terk etmiş, kimsesi yok. Elimizden ne geliyorsa yaptık ama yeterli değil. Bu çocuğumuz gibi yüzlercesi parklarda bahçelerde yaşıyor. Hükümetin acil bir şekilde olaya el atması gerekiyor en azından kış gelmeden. Burada şu anda hükümet eleştirisi v.s. yapmak yarar getirmiyor. Sadece bir an önce davranılmalı yoksa çok çocuğumuzu kaybedebiliriz.
 
'AHBAP'ın gücünün olmamasından değil yüzbinlerce çocuğa ‘yeterli değiliz’ acil önlem alınmalı diyorum. Acilen mülteci planlaması yapılmalı ve yürürlüğe konmalı. Suriyeli çocuklar sokaklarda büyüyor ve bu yarınlarda sağlıksız durumlar yaratabilir”
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE