Ana Sayfa  /  CHP  /  Kılıçdaroğlu'ndan Kürt sorunu çıkışı
  • Facebook da Paylaş
Kılıçdaroğlu'ndan Kürt sorunu çıkışı
  • 10-04-2016
  • 2 yorum
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adapazarı'nda 'Birlik ve Dayanışma' toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.
Kılıçdaroğlu "Kürt meselesini nasıl çözeceksiniz?" yönündeki soruya cevap veren Kılıçdaroğlu ilginç açıklamalarda bulundu:
 
"SAMİMİ OLARAK MASAYA OTURMAK GEREK"
 
"Türkiye'nin 35 yıldır çözülemeyen sorunu. 4 siyasi partinin lideriyle samimi olarak masaya oturmak gerek. Bunu sağlamak için TBMM Başkanı'na mektup verdim. Bu konuda genel başkanların görüşünü alalım dedim. Meclis başkanı 'Peki' dedi. Ama siyasi parti liderlerini davet etmedi. Yukarıdan izin alamadığı için.
 
"ADAM ÖLDÜRMEKLE BİR SORUN ÇÖZÜLMEZ"
 
Gazi mecliste bu sorunu çözmek için daha aktif rol üstlenmek zorundadır. Adam öldürmekle bir sorun çözülmez. Siyasi sorundur, siyasetle çözülmesi gerekir.
 
"BU SORUNU CHP DIŞINDA KİMSE ÇÖZEMEZ"
 
Vatandaşın desteğini almak gerek. İngiltere, İspanya nasıl çözdü?... Bu sorunu CHP dışında kimse çözemez. Bizim genlerimizde Kuvayi Milliye ruhu vardır"
YORUMLAR
  • b bahçeci   20-05-2016 21:03

    Adam öldürmüyorlar!!! terörİsT gebertiyorlar

  • vatansever   11-04-2016 18:56

    Barış olur diye Hükümet Çözüm süreci yaptı, Adamlar silah yığınağı için değerlendirdiler, Siz kıyameti kopardınız: Ülkeyi bölücülere teslim ediyorsunuz diye... Adamlar, barışı reddettiler, hendek, çukur, bomba politikası uyguladılar, Hükümet YOK ETMEYE başladı, şimdi de öldürmekle barış gelirmi diye bağırıyorsunuz... Siz NE YAPIYORSUNUZ?... Bari BARIŞA bir katkınız olsun.. HDP ile işbirliği yaparak PKK yı TESLİM OLMAYA VE SİLAH BIRAKMAYA ÇAĞIRIN. KAMPANYA YAPIN... TÜM KÜRTLERİ HATTA BÜTÜN VATANDAŞLARI BU " TESLİM OLMA VE SİLAH BIRAKMA" KAMPANYASINA KATILMAYA ÇAĞIRIN...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE