Ana Sayfa  /  SİYASET  /  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet ne derse o olacak
 • Facebook da Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet ne derse o olacak
 • 15-05-2016
 • 3 yorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi çıkmış bir tanesi, 'Başkanlık sisteminin gelmesi için kan gerekir, kan.' diyor. Baktılar ki bu iş, sandıkla gelmiyor. Şimdi 'Acaba kanla netice alır mıyız?' diye buna bakıyor. Alamayacaksın. Millet ne derse o olacak." dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Türkiye Gençlik Vakfının (TUGVA) Sinan Erdem Spor Salonunda düzenlediği 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı'nda, salonda bulunanları selamladıktan sonra, "Buradan şu, muhterem salondan Filistin'in, Gazze'nin, Kudüs'ün cesur gençlerine, Afrika'nın mazlum gençlerine, Asya'nın çalışkan gençlerine selamlarımı iletiyorum. Suriye'nin kahraman gençlerini, Mısır'ın onurlu gençlerini, Arakan'ın, Afganistan'ın, Pakistan'ın, Bangladeş'in yürekli gençlerini selamlıyorum" ifadelerini kullandı.
 
Erdoğan, buluşmanın Türkiye'deki misafir öğrencilerin yanı sıra aynı zamanda tam 7 ülkede ve yaklaşık 50 farklı şehirde düzenlenen buluşmaların, kucaklaşmaların da son halkasını oluşturduğunu aktardı.
 
"Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler ama siz bilemezsiniz" şeklindeki ayeti kerimeyi hatırlatan Erdoğan, "İşte onun için biz ne diyoruz, şehitler ölmez, vatan bölünmez. Böldürmeyeceğiz bu vatanı bu hainlere. Bu fırsatı onlara vermeyeceğiz ve zaten bu Rabiamızda ne diyoruz? Tek millet diyoruz. Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Gürcü'süyle, Romanı'yla, Boşnak'ıyla, biz bu ülkede 79 milyon, tek millet. İki, tek bayrak. Rengi şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin ta kendisi ve üç 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak uğrunda ölen varsa vatandır...' Şehit kanlarıyla yoğrulduğu için bu topraklar vatan oldu, bunu böyle bilmemiz gerekir." ifadelerini kullandı.
 
"Millet ne derse o olacak"
 
Egemenliğin kayıtsız, şartsız milletin olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:
 
"Şimdi çıkmış bir tanesi, dünyanın değişik yerlerinde, 'Başkanlık sisteminin gelmesi için kan gerekir, kan diyor. Üç unsur var. Bu üç unsurun bir tanesi mezhepçilik unsurudur, ikincisi ırkçılık unsurudur, üçüncüsü terör unsurudur. Bu zatın söylediklerinde, bu üç unsurun tamamı var. Bunlar kandan besleniyorlar. Aynen bölücü terör örgütünün uzantıları gibi. Bunlarda da o hava esmeye başladı. Herhalde oraya imrendiler. Baktılar ki bu iş, sandıkla gelmiyor. Girdiği her seçimde malum, aldığı netice ortada. Şimdi 'Acaba kanla netice alır mıyız?' diye buna bakıyor. Alamayacaksın. Bu milletin üstüne çıkamazsın. Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Millet ne derse o olacak. Gençler, şunu da unutmayın, halk ne derse o olacak, Hak ne derse o olacak."
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böldürmeyeceğiz bu vatanı. Bu hainlere, bu fırsatı onlara vermeyeceğiz ve zaten bu Rabiamız'da ne diyoruz. Tek millet diyoruz. Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Gürcü'süyle, Romanı'yla, Boşnak'ıyla, biz bu ülkede 79 milyon, tek millet." dedi.
 
Erdoğan, "Van'da il başkanları toplantısında konuşan zat, şahsıma karşı yine alçakça bir ifade kullandı. Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil, haddini. Ben halkımdan besleniyorum, halkımdan. Kandan beslenen birileri varsa, 1960'ta rahmetli Menderes'in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz." ifadesini kullandı.
Etiketler : Cumhurbaşkanı - Erdoğan: - Millet - ne - derse - o - olacak -
YORUMLAR
 • ilica-kurtume   31-05-2016 19:55

  yorumlar ekrana gelmiyorilütfen*

 • ilica-kurtume    31-05-2016 09:50

  sayın cumhurbaşkanım sizi dönemlerde AKP hükümeti çok işler yapıldı nimmettariz,fakat Başkanlık sistemi vede Avrupa Birliği ülkeyi felakete getirir,ülkenin huzurunu istiyorsanız önce piyasadakı serbest piyasa kalkmalı denetimler yapılmalı,idam cazanın acilen geri gelmesi,yeni anayasanın halkın yararına olması,muhalefetlerle uyumlu olmalı halka bu yeni anayasanın ne olduğunu iyi bilmeli yoksa ülke felakete gider,sayg.

 • ibrahim   15-05-2016 21:39

  benim rizemde mitinglerde oluk oluk kan akacak derken ankara nerdeydi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE