Ana Sayfa  /  CHP  /  CHP'li Böke'den HDP'ye teklif: AK Parti'ye karşı iş birliği yapalım
  • Facebook da Paylaş
CHP'li Böke'den HDP'ye teklif: AK Parti'ye karşı iş birliği yapalım
  • 04-04-2016
  • 1 yorum
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, çatışmaların son bulması ve çözümün yeniden sağlanabilmesi için HDP'ye çağrıda bulundu.
"AKP'NİN KARŞISINDA CEPHE KURMALIYIZ" DEMEYE GETİRDİ
Birgün gazetesine konuşan Böke, AK Parti'nin karşısında bir cephenin şart olduğunu söyleyerek, "HDP’ye şu çağrıyı yapıyorum; çözüm ve özgür bir Türkiye istiyorsanız o zaman PKK ve AKP’nin bir masada oturduğu Dolmabahçe Mutabakatı’na yeniden işaret etmeyin. Meclis’te bu komisyonun kurulmasına işaret edin. CHP tüm sorunların çözümü için Meclis’i işaret etmeye devam edecek." dedi.
 
"SAYISAL ÇOĞUNLUK OLMALIYIZ"
Böke, sözlerinin devamında, sayısal çoğunluğa oluşmak için birlik çağrısı yaptı:
 
"AKP sayısal çoğunluğa sahip, doğru ama öncelikle tüm partilerin bir muhalefet cephesi açılması gerektiğini anlaması gerekiyor. El kaldırarak Meclis’te önerdiğimiz örneğin mutabakat komisyonunu reddedebilirler. Ama o komisyonun önemini ve çözüm için gerekliliğini sadece CHP değil diğer partiler de söylerse her şey daha farklı olur. "
YORUMLAR
  • ALGIT   04-04-2016 14:56

    YALAN ÖNCE KİM HANGİ PARTİ YAPTI BELLİ ALGIDIR GİBİ GELİYOR.PKK İLE İŞ BİRLİĞİ YAPANLAR BELLİ.TV DE GÖRDÜK GÖZLE GÖRDÜK.MHP BAŞA GELECEK MERAL AKŞENER ÇOĞU ADAMDAN ADAMDIR. KAHROLASI PKK GİDECEK BAŞKA YOLU YOK.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE