Ana Sayfa  /  AK PARTİ  /  Ahmet Sever hükümete yüklendi
  • Facebook da Paylaş
Ahmet Sever hükümete yüklendi
  • 09-05-2016
  • 1 yorum
Abdullah Gül'ün 12 yıl danışmanlığını yapan Ahmet Sever, Erdoğan'ı tek adamlıkla suçladı, AK Parti'yi sert sözlerle eleştirdi.
Gazetecilik deneyimini Doğan Medya'da yaşayan, sonra da 12 yıl boyunca Gül'ün danışmanlığını yapan Ahmet Sever Cumhuriyet'ten Selin Ongun'a konuştu. Gül'ün danışmanlığını yaptığı dönemde de şimdi olduğu gibi başta Erdoğan'ı ve AK Parti'yi sert sözlerle eleştiren Sever bugünkü röportajında AK Parti'nin davasını 'menfaat davası' olarak niteledi.
 
"AK PARTİ'NİN YÜZDE 76'SI GÜL'Ü İSTEDİ, YÜZDE 1 DAVUTOĞLU DEDİ"
İşte röportajdan bazı bölümler:
 
(Temayül yoklamalarında) Abdullah Gül’e çıkan destek yüzde 76’ydı. Ahmet Davutoğlu’na çıkan destek de yüzde bir civarındaydı. Arada korkunç bir uçurum var. İşin tuhaf tarafı da orada. Tabanın görüşü bizim için çok önemli, deyip tabanın görüşünü dikkate almadan bildiğini okumak ancak bu kadar olur.
 
"ERDOĞAN ÜLKEYİ DEPRESYONA SOKTU"
Sadece dünyayla kavgalı değil, kendi içinde de kavgalı bir Türkiye…
 
Kesinlikle öyle. Kendi içinde herkesi kucaklayan, iç barışı sağlayan, içeride güçlü olan Türkiye zaten o gücü dışarıya yansıtıyordu. Bugün maalesef Türkiye’nin yarısı kendisini, kendi ülkesine yabancı hissetmeye başladı. İktidar, özellikle Kürtlerin, liberallerin, laiklerin ülkelerine olan aidiyet duygusunu yok ediyor. Bu, insanları kendi ülkelerine karşı yabancılaştırıyor. Belki de meselenin en vahim ve tehlikeli kısmı bu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin yarısını depresyona soktu.
 
AK PARTİ'NİN DAVASI MENFAAT DAVASI
AK Parti’nin dava temasına nasıl bir parantez açarsınız
 
Dava filan kalmadı. Neyin davası? Menfaat, çıkar davası.
 
YÜZDE YÜZ BİAT İSTİYOR
Cumhurbaşkanı yüzde yüz biat istiyor. Yüzde 99 biat yetmiyor. Dediklerinin yüzde 99’unu yapıp birini yapmazsanız bitiyorsunuz gözünde. Davutoğlu bu süreçte pek çok sınavdan geçti ve aslında hepsini kabullendi. MKYK ve Bakanlar Kurulu oluşturulurken, neredeyse tamamını Cumhurbaşkanı belirledi. Dolayısıyla bunları içine sindirip bugün olanlara şaşırması tuhaf.
Etiketler : Ahmet - Sever - hükümete - yüklendi -
YORUMLAR
  • Ekrem AK   10-05-2016 17:42

    seven yine aydın doğandan kaç para aldı ki böyle konuşuyor, seven aslına rücu etti AKP de bulamadığı menfaatı DOĞAN bulmuş besbelli sizleri biz çok iyi tanıyoruz para için nelerinizi satacağınızı da biliyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE